Schenken met een voordeel!

Wilt u schenken aan een goed doel of bent u al donateur van een goed doel? Lees dan eens het volgende en ontdek dat er mogelijk ook voor u een voordeel te behalen valt!

Wanneer u aan een goed doel schenkt, wilt u natuurlijk dat er van het bedrag dat u schenkt zo min mogelijk aan de belastingdienst wordt afgedragen. Wanneer het goede doel bij de belastingdienst als ANBI (Algemeen Nut Beogende Instelling) geregistreerd staat, hoeft het goede doel geen schenkbelasting te betalen. Het bedrag dat u schenkt kan geheel door het goede doel gebruikt worden. Wilt u weten of een goed doel een ANBI is, kijk dan op www.belastingdienst.nl/giften.

Voor het goede doel is het geweldig dat u schenkt, maar weet u dat de belastingdienst u ook een voordeel kan geven wanneer u schenkt aan een goed doel?

De Nederlandse overheid stimuleert het schenken aan goede doelen door deze schenkingen aftrekbaar te maken voor de inkomstenbelasting. Deze aftrekbaarheid is beperkt voor zover het gewone schenkingen - dat is: niet gedaan bij notariële akte - betreft. U kunt een schenking kort gezegd in aftrek brengen wanneer het bedrag van de schenking meer dan 1% (drempel) van uw jaarinkomen bedraagt en maximum 10% van uw jaarinkomen.
Een schenking kan evenwel zonder beperkingen - dus in zijn geheel! - in aftrek gebracht worden voor de inkomstenbelasting wanneer u schenkt in de vorm van een periodieke schenking.

Een periodieke schenking:
- moet bij notariële akte worden vastgelegd;
- u dient minimaal 5 jaar achtereen, minimaal 1 keer per jaar te schenken.
  U kunt het jaarbedrag ook gespreid in het jaar (bijvoorbeeld per maand) betalen;
- de verplichting tot betalen eindigt na 5 jaar of op het moment van overlijden van de schenker.

Nadat u de notariële akte heeft getekend, is de jaarlijkse schenking geheel aftrekbaar in het jaar dat de betaling wordt gedaan.

Rekenvoorbeeld: schenken met een voordeel!*
Omschrijving Eenmalige schenking Periodieke schenking Periodieke schenking Eenmalige schenking Periodieke schenking Periodieke schenking
Jaarinkomen € 35.000 € 35.000 € 35.000 € 55.000 € 55.000 € 55.000
Belastingtarief 42% 42% 42% 52% 52% 52%
Schenking aan goede doel € 350 € 350 € 603 € 550 € 550 € 1.145
Aftrekbaar € 0 € 350 € 603 € 0 € 550 € 1.145
Belastingvoordeel € 0 € 147 € 253 € 0 € 286 € 595
Uw nettokosten € 350 € 203 € 350 € 550 € 264 € 550
*De daadwerkelijke uitkomst hangt af van uw persoonlijke situatie. De berekening is bedoeld om het effect weer te geven van een periodieke schenking ten opzichte van een gewone schenking.

Uw voordeel is duidelijk! Uw nettokosten zijn lager. U zou zelfs meer kunnen schenken aan een goed doel, zonder dat het u iets extra's kost.

Wilt u verdere informatie, neem dan contact op met:
- mr. Heidi Stitselaar-van Dijk (kandidaat-notaris) 
  tel: 033 - 450 83 97
  e-mail: stitselaar@vvlnotarissen.nl
- mr. Marlies Huijser-den Braber (kandidaat-notaris)
  tel: 033 - 450 20 87
  e-mail: huijser@vvlnotarissen.nl

Wij zijn u èn het goede doel graag van dienst!

Terug